مسافرت جاده‌ای خود را به یک ماجراجویی تبدیل کنید

استراحت منظم در مسافرت‌های جاده‌ای یکی از نکات مهم ایمنی وحیاتی برای رانندگان است. حالا تصور کنید که یک شرکت ارائه خدمات بیمه استرالیایی بنام AAMI تبلیغات خود را به یک سطح بالاتر برده و با نبوغ تبلیغاتی تمامی اهداف را در مسیر این کمپین پوشش داده است.

آژانس تبلیغاتی نگین

معرفی

کمپین تبلیغاتی شرکت بیمه AAMI با طرح مبتکرانه‌ای بنام طرح Rest-Towns یکی از مثال‌های برجسته در حوزه تبلیغات CSR است. این کمپین به شیوه‌ای خلاقانه، مدرن و نوآورانه از فناوری‌های مختلف و اپلیکیشن‌ها استفاده کرده است تا تجربه رانندگان را بهبود بخشد و به آنها فرصتی برای سفر و استراحتی آسوده‌ و کم خطر بدهد.

مسافرت‌های جاده‌ای در استرالیا به دلیل مسافت‌های بسیار طولانی و ساعت‌های زیاد رانندگی یک تجربه چالش برانگیز بوده است. آمار تصادفات جاده‌ای در استرالیا به دلیل اهمیت ندادن رانندگان به لحظه‌های استراحت در جاده و برای سریع‌تر به مقصد رسیدن بسیار بالا بوده است. اما با ورود Rest-Towns به بازی، فضای سفرها و آمار تصادفات در استرالیا تغییر کرد. این کمپین تبلیغاتی با ترکیب هوش مصنوعی، فناوری‌های مدرن و اپلیکیشن‌ها سفرهای طولانی و خسته کننده را به برنامه‌ای ماجراجویانه تبدیل می‌کند.

 

شعار راهنمای کمپین

Rest every two hours.

 

بخش اصلی

در این کمپین،Rest-Towns با همکاری و کمک گرفتن از اپلیکیشن‌های معروف و معتبری نظیر Waze، Instagram و Spotify تجربه‌ای جدید را در عرصه تبلیغات رقم می‌زند و به مسافران خدمات هیجان‌انگیزی ارائه می‌دهد.

اپلیکیشن Spotify، با ثبت لحظه‌ای موقعیت مکانی و زمانی رانندگان‌، به Rest-Towns این امکان را می‌دهد تا بتواند نزدیک‌ترین شهرکوچک در مسیر، فروشگاه و یا رستوران را از طریق تبلیغات صوتی یا تصویری روی Spotify به مخاطب ارائه دهد. و همچنین با ساختن و ارائه لیست موسیقی‌های منتخب هر راننده و پخش آن مشخصا برای 2 ساعت‌، به راننده یادآور می‌شود که وقت استراحت است.
“Take the exit into Anglesea & grab yourself a tasty beef pie with a seaside view”
این ارتباط مستقیم میان کمپین تبلیغاتی و رانندگان، فضای سفر را تجربه‌ای بسیار متفاوت می‌کند. از این طریق، رانندگان به راحتی می‌توانند تصمیم بگیرند که آیا به استراحت نیاز دارند یا می‌خواهند به مسیر خود ادامه دهند.

 

Rest-Towns

با استفاده از اپلیکیشن TikTokوWaze برای ردیابی مکان رانندگان و همچنین ردیابی نزدیک‌ترین مکان و شهرهای محلی کوچک برای استراحت استفاده می‌کند. به این ترتیب، رانندگان می‌توانند مسیرهای خود را به طور بهینه‌تر برنامه‌ریزی کنند و به سرعت به مقصد خود برسند.
و از اپلیکیشن Instagram برای اطلاع پیدا کردن از علایق رانندگان در زمینه‌های مختلفی همچون خورد و خوراک و پوشاک و مکان‌های تفریحی بهره می‌برد. به طور مثال، اگر راننده‌ای علاقه به یک نوع غذا خاص دارد،Rest-Towns از این طریق به او پیشنهادات مرتبط با مکان‌هایی که این غذا را دارد، ارائه می‌دهد. این ارتباط شخصی با رانندگان از دیدگاه بازاریابی یک انسجام ارتباطی مدرن است و زمینه تاثیر مستقیم و عمیقی‌تری بر مخاطب را فراهم می‌کند.

 

تاثیر و نتایج

این کمپین نه تنها به رانندگان کمک کرد تا راحتی چشمگیری در تجربه مسافرت جاده‌ای و استراحت خود داشته باشند بلکه ظهور این کمپین کمک بسیار بزرگی به اقتصاد شهرهای کوچک محلی و مکان‌های خدماتی‌ای کرد که تحت تاثیر شرایط پاندمی- قرنطینه کرونا و آتش‌سوزی‌های وسیع استرالیا بوده‌اند.

 

ساختار و هدف کمپین

این کمپین با ترکیبی از نقش‌آفرینی برنامه‌های ارتباطی، اپلیکیشن‌ها و با استفاده از هوش مصنوعی طرح تبلیغاتی خلاقانه‌ای را می‌سازد. این طرح با رویکرد حمایت از کسب و کار و تبدیل روستاهای بین‌راهی و دورافتاده به مکان‌هایی برای موقعیت‌های Rest-Towns و مکانی برای استراحت-تفریح مسافران طراحی شده است. شهرهای محلی کوچک در دوران پاندمی کرونا و آتش‌سوزی‌های گسترده در استرالیا، بیشترین آسیب را دیدند و در عین حال به دلیل توقف سفرهای بین‌المللی، سفرهای داخلی و بین شهری بسیار گسترش می‌یابد. بالا رفتن آمار تلفات و تصادفات جاده‌ای یکی از عواقب این شرایط و رویدادها بوده است.
بالا بردن ایمنی جاده‌ها و کاهش آمار تصادف و تلفات جاده‌ای، استراحت اجباری رانندگان بعد از 2 ساعت رانندگی‌، و همچنین کمک به تجارت و اقتصاد کسب و کارهای کوچک محلی سه رویکرد اصلی برای این کمپین بوده است که طرح کمپین Rest-Towns با یک تیر سه نشان اصلی را مورد هدف قرار می‌دهد.

 

مراحل اجرایی کمپین

بزرگترین هدف از اجرای کمپین: ترقیب رانندگان برای توقف راس هر 2 ساعت رانندگی

 

نیروی محرکه تشویق

رانندگان خسته برای توقف و استراحت کردن باید چیزی بیش از یک پیام خشک و معمولی ایمنی روی تابلوی کنار جاده و یا حتی به صورت پیامک روی صفحه نمایش تلفن همراه رانندگان باشد.

برای رسیدن به هدف اولین قدم ساختن یک پلتفرم برای کمپین پیشنهادی بوده است.
• ایجاد یک لیست پخش موسیقی شخصی دو ساعته با Spotify به شکل خاص برای هر راننده
• پین کردن مکان‌هایی که فروشگاه و موقعیت‌های Rest-Towns نیستند
• برقراری ارتباط با رانندگانی که با مشخص کردن مقصد خود روی اپلیکیشن Waze معلوم می‌شود که قصد سفر و رانندگی طولانی را دارند.
• پیگیری فعالیت TikTok اینفلوئنسر محلی و نقطه‌زنی موقعیت‌های سفرهایشان
• تحت پوشش قرار دادن نزدیک 6 هزار کیلومتر از جاده

 

نتایج کمپین

• کاهش 70 درصدی تلفات و تصادفات جاده‌ای در طول اجرای کمپین

راهنمای این پست