با Audible به بلایی‌هایی که زندگی سرت میاره بخند

این کمپین فقط یک کمپین تبلیغاتی محض نیست، بلکه یک دعوت به تجربه لحظاتی از خنده و شادی است. با یادآوری خنده Audible به مخاطبان احساس صمیمیت و امنیت می‌دهد.

معرفی

در این بخش، Audible نه تنها لحظات آزاردهنده و دشوار زندگی را به چالش‌هایی خنده‌دار تبدیل می‌کند، بلکه بر این اصل تأکید دارد که این لحظات شیرین را در هر زمان و مکانی که مخاطب بخواهد و به Audible گوش دهد، می‌توان فراهم کرد. این کمپین نو این نکته را برای مخاطب یادآود می‌شود که Audible فراهم کننده دنیایی نامحدود از شو، پادکست و داستان‌های صوتی کمدی است که هر کس می‌تواند فارغ از زمان و مکان به آنها دسترسی داشته باشد.

 

شعار راهنمای کمپین

Whatever life throws at you, Laugh trough it with comedy on Audible

“هرچی بلا زندگی سرت میاره، با کمدی Audible بهش بخند”

بخش اصلی

Audible برای رخ‌نمایی در بازار کتاب‌ها، شو و پادکست‌های دیجیتال و رقابت با اپلیکیشن‌های پرقدرتی چون Spotify دست به حرکت جدیدی می‌زند. از آن رو که اپلیکیشن Audible همیشه تصویری جدی از خود آن هم مبتنی بر عنوان و موالفین معروف کتاب ساخته، تصمیم می‌گیرد تا برای کمپین تبلیغاتی جدید تغییر رویکرد دهد. این اپلیکیشن می‌خواهد شیوه جدید و خلاقانه را پیش بگیرد و با یادآوری محتوای متفاوت خود در ژانر کمدی از طریق زاویه‌ای جدید جذب مخاطب کند.
تحقیقات نشان می‌دهند که کمدی نقش بسیار زیادی در تغییر موود و حالات روحی دارد که می‌توان گفت حدود 87 درصد آدم‌ها برای تغییر خلق و خوی‌شان به گوش کردن (در هر مدیومی) روی می‌آورند. در حالی که بقیه رقبا با تمرکز بر عناوین کتاب‌های مهم و استعدادهای برتر، تبلیغات فراگیر خود را پیش می‌برند، Audible با به کارگیری ژانر کلیدی و مهم کمدی فضای تبلیغات خود را می‌شکند.
شرکت تبلیغاتی و خلاقه FOLD7 تلاش کرده است تا با استفاده از عنصر کلیدی ژانر (کمدی) و با تکیه بر شوخ‌طبعی و همدلی، فضایی جدید و تاثیرگذار را برای مخاطب می‌سازد.

ساختار و هدف کمپین

ساختار این کمپین به گونه‌ای طراحی شده است که به مخاطب این امکان را می‌دهد تا افراد با دیدن طرح‌های بیلبورد خود را در موقعیت‌‍‌های خاص و چالش برانگیزی از زندگی متصور شوند و به این فکر کنند که حتی در یک لحظه پراضطراب هم می‌توان شادی بود و خندید. هدف Audible از این کمپین علاوه بر جذب مخاطبان جدید، تاکیید بر تعهد و تداوم استفاده مخاطبان قدیم و فعلی از این اپلیکیشن است.

نتایج کمپین

این کمپین نه تنها به افزایش درخواست‌های مشترکین جدید برای اشتراک در Audible انجامید، بلکه عامل ارتقاء درک مخاطبان از قدرت کتاب‌های صوتی و بخصوص ژانرهای مختلف و متنوع Audible بخصوص کمدی شده است. مخاطبان متوجه شدند که Audible فقط یک سرویس کتاب‌های صوتی نیست، بلکه یک راه برای یافتن شادی و خنده در هر زمان و هر موقعیتی از زندگی است. این کمپین به طور کلی تأثیرات مثبتی بر روی ارتباط Audible با مخاطبان و افزایش فروش خدمات آن داشته.

راهنمای این پست