گاهی برای تبلیغ کردن، نباید تبلیغ کرد!

نمی ­توان مخاطب را وادار به قبول کردن بعضی حرف‌ ها درقالب یک آگهی تبلیغاتی کرد. لازم است از فضای متعارف تبلیغات فاصله گرفته و پیام را خارج از رسانه ‌های مورد معیار و با زبانی غیر تبلیغی مطرح کرد.

فرض کنید یک خودروساز بخواهد خودرویی با سوخت آب بفروشد. اول از همه باید ایجاد نیاز کند. به زبان ساده باید به مخاطب القا کند چرا  او به یک خودروی "آب ­سوز" بیشتر از یک خودروی بنزینی احتیاج دارد. خودروی آب سوز چه کمکی به زمین می­کند و یا اصلاً چرا زمین مهم است.

این حرف‌ ها را نمی­شود و نباید در یک آگهی تلویزیونی گفت. مخاطب باید به وسیله­ ی اخباری غیر‌مستقیم در جریان این اطلاعات قرار بگیرد و بعد تصادفاً در یک آگهی تلویزیونی با یک خودروی آب ­سوز مواجه شود که با شرایطی فوق ‌العاده به فروش می ­رسد.

حالا فقط یک قدم با فروختن فاصله است.

در پروژه ­های PR معمولاً اسمی از برند یا محصولات و خدماتش برده نخواهد شد. تاثیرات این غیر‌مستقیم گویی متعاقباً فروش را رقم خواهد زد.

در این بخش ابزار متنوعی وجود دارد. اخبار را می ­توان از طرق مختلفی به گوش مخاطب رساند:

بدیهی است در این حوزه با استفاده از دغدغه ‌های متنوع مشتری می­ توان ابزار دیگری را برای اطلاع‌ رسانی در نظر گرفت و یا ابزار جدیدی را تولید کرد.

TOP
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/neginadv/public_html/wp-includes/functions.php on line 3743