کانون نگین تبلیغات

Negin Advertising Agency

آرشیو بلاگ

پاییز سال ۱۳۹۵

En
کدام شبکه اجتماعی برای شرکت شما مناسب است؟

کدام شبکه اجتماعی برای شرکت شما مناسب است؟

شبکه‌های اجتماعی تا جایی رشد کرده‌اند که به دو دلیل بزرگ‌ترین فضای بازاریابی و تبلیغاتی در محیط‌های کسب‌وکار به حساب می‌آید: 1- اساساً رایگان هستند، 2- محتوای آنها ارگانیک است، به این معنا که تعامل بیشتری با مخاطب ایجاد می‌کنند.

شما نمی‌توانید یک محتوای ثابت و یکسان را در بستر شبکه‌های اجتماعی مختلف از جمله فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام و پینترست منتشر کنید و انتظار کسب یک نتیجه ثابت را داشته باشید. به عبارت دیگر برخی از شبکه‌های اجتماعی اصلاً نباید وارد هیچ یک از این ۴ شبکه اجتماعی معمول و مرسوم شوند. شناخت مناسب از جامعه مخاطب شما و اطلاع از اینکه در کجا زندگی می‌کنند(از چه شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند) بسیار در تصمیم گیر در رابطه با این موضوع حیاتی است. سپس باید به تولید محتوا و پیام خود به طور خاص برای مجموعه مخاطبین هدف خود نمایید. خوشبختانه، شرکت‌های بسیار زیادی پیش از این اقدام به این کار کرده و به عنوان یک طرح و الگو قابل‌استفاده می‌باشند.

فیسبوک: مجموعه مخاطبین قدیمی‌تر و گسترده‌تر
فیسبوک بخش عمده‌ای از بازار شبکه‌های اجتماعی را در کنترل خود دارد. بر اساس مطالعه در سال ۲۰۱۴، ۷۱% کاربران بالغ اینترنت از فیسبوک استفاده می‌کنند و نسبت به کاربران دیگر شبکه‌ها قابل‌اعتماد بیشتر هستند و ارتباط نزدیک‌تری نسبت به یکدیگر دارند.
کاربران فیسبوک همچنین در حال پیر شدن هستند. همچنان که والدین و حتی پدربزرگان و مادربزرگان از این خدمات استفاده می‌کنند، فرزندان آنها خواهان داشتن ارتباطی با آن نیستند. این در واقع خبر بدی برای آینده فیسبوک و خبر خوبی برای آن دسته از بازاریابان اینترنتی است که خواهان داشتن مجموعه بزرگی از مخاطبین باقدرت خرید بسیار زیاد هستند. به‌عنوان مثال، برندی مثل LifeLock که خدماتی را درزمینهٔ محافظت از هویت افراد و کاربران ارائه می‌دهد، محتوای بسیار زیادی را بر صفحه فیسبوک خودش منتشر می‌کند که هدف فروش خدمات خودش را دنبال نمی‌کند، بلکه بیشتر باهدف اطلاع‌رسانی در مورد خطرات سرقت هویت افراد هشدار می‌دهد.

توئیتر: پوشش رسانه‌ای سریع
وبسایت هایی که بر به‌روزرسانی‌های فوری تکیه دارند، مثلاً انواع مختلف وبلاگ‌ها یا رسانه‌های آنلاین، بر روی بستر توئیتر رشد و پیشرفت می‌کنند. در حالیکه اغلب وبسایت های خبری مجهز به ارسال به‌روزرسانی‌های زنده و در لحظه هستند، کاربران باز هم برای اطلاع از اخبار جدید و لحظه‌به‌لحظه از رویدادها از شبکه توئیتر استفاده می‌کنند که این پوشش و اطلاع‌رسانی شامل بحث‌های سیاسی و رویدادهای مهم ورزشی می‌شود.

به‌عنوان‌مثال روزنامه نیویورک‌تایمز در جبهه و حوزه مختلف از شبکه توئیتر استفاده می‌کند، عنوان مطالب مهم وبسایت خود را در این شبکه منتشر کرده و آن را به آن خبر در وبسایت خود لینک می‌کند، اما همچنان به پوشش خبری رویدادهای مهم و لحظه‌به‌لحظه قبل از انتشار مقالات مهم و پرمحتوا برای نسخه آنلاین و چاپی خود اقدام می‌کند. این کار به خوانندگان این شبکه این امکان را می‌دهد تا از هر داستانی در حین اتفاق افتادن آن خبر داشته باشد و همچنین برای دنبال کردن تحلیل‌های دقیق‌تر به وبسایت آن مراجعه کند.

پینترست: طراحی، مد، فشن و سبک زندگی
برندهای پوشاک، خصوصاً آنهایی که زیرمجموعه یا وابسته به برند دیگری نبوده و بصورت مستقل فعالیت می‌کنند در فضای پینترست موفقیت‌های قابل توجهی بدست می‌آورند. بخش عمده کاربران این شبکه را زنان تشکیل می‌دهند، بنابراین فضایی بسیار مناسب برای تبلیغ و معرفی آخرین محصولات و خدمات مرتبط با خانم‌ها است. همچنین فضایی بسیار مناسب برای نشر ایده‌های خلاقانه در رابطه با تغییر و توسعه محیط خانه و منزل است، بنابراین شرکت‌هایی هم که درزمینهٔ معماری و یا خدمات مرتبط با سبک زندگی را ارائه می‌دهند دارای فرصت بسیار خوب و مناسبی برای رشد و گسترش خود در این شبکه در اختیاردارند.

اینستاگرام: عکس و تصویر و دیگر هیچ
شبکه اینستاگرام شبکه‌ای بسیار مناسب و کاربردی برای عکاسان است و افراد فعال در این حوزه است، چرا که تصاویر قرارگرفته در این شبکه کوچک و با وضوح کم هستند، اما هیچ شبکه دیگری در نمایش و ارائه تصاویر به پا این شبکه نمی‌رسد. اینستاگرام بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر در سراسر دنیا دارد و هر عکاس و فعال باتجربه‌ای در این حوزه از ارزش ارسال کردن و انتشار تصاویر و کارهای خودش در این شبکه بخوبی مطلع است. حتی مثلاً برندی مثل نشنال جئوگرافیک برخی از بهترین کارهای خودش را به منظور شناساندن و در ذهن ماندن نام خودش در این شبکه منتشر می‌کند.

رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها نیز استفاده‌های بسیار خوب و مفیدی می‌توانند از خدمات این شبکه داشته باشند، چرا که این شبکه فضای بسیار مناسبی برای نشان دادن و معرفی خوراک‌های ارائه‌شده و اسپرسو های مختلف در اختیار این صاحبان این دسته از کسب‌وکارها قرار می‌دهد. البته وبسایت ها همچنان فضای بسیار خوب و مناسبی برای ساعت‌ها کار و تلاش و جذب بازدیدکننده می‌باشند، اما اینستاگرام همیشه بهترین محیط برای ارائه و نمایش انواع نوشیدنی و غذا است.

17,616
مطالب مرتبط
 • ۱۶ بهمن ۱۳۹۵
  بازار هدف را بهتر بشناسیم
  به منظور بالا بردن اثربخشی بازاریابی و فروش خودتان، باید به‌خوبی متوجه شوید که بازار هدف شما از چه بخش‌هایی تشکیل‌شده است – یعنی هرگونه اطلاعات جزئی و کوچک را در مورد آن به دست آورید. جمع‌آوری و تحلیل این نوع از اطلاعات به شما کمک می‌کند که محصول شما برای چه گروه‌هایی از مخاطبین موجود در بین افراد حاضر در بازار هدف شما دارای جذابیت است؟ زمانی که این اطلاعات را به دست آوردید، برای هر بخش از بازار هدف می‌توانید استراتژی بازاریابی و فروش خاص خودتان را بکار بگیرید.
  9,672
 • ۸ دی ۱۳۹۵
  تفاوت میان رابط کاربری و تجربه کاربری
  بی‌شک وقتی شما هم با دو واژه رابط کاربری (User Interface) و تجربه کاربری (User Experience) برخورد می‌کنید، برداشتی در ذهن دارید که فرق این دو در چه چیزی است. اما در ادامه بیشتر دو مفهوم رابط کاربری و تجربه کاربری را برای شما باز می‌کنیم تا هیچ سوالی بی‌پاسخ نماند:
  15,177
 • ۲۴ آذر ۱۳۹۵
  کدام شبکه اجتماعی برای شرکت شما مناسب است؟
  شبکه‌های اجتماعی تا جایی رشد کرده‌اند که به دو دلیل بزرگ‌ترین فضای بازاریابی و تبلیغاتی در محیط‌های کسب‌وکار به حساب می‌آید: 1- اساساً رایگان هستند، 2- محتوای آنها ارگانیک است، به این معنا که تعامل بیشتری با مخاطب ایجاد می‌کنند.
  17,617
 • ۱۵ آذر ۱۳۹۵
  چه چیزی مانع از وفاداری مشتری شما می‌شود؟
  اغلب مدیران کسب‌وکارها به‌خوبی می‌دانند که 80% از سود آن‌ها از 20% مشتریان آن‌ها حاصل می‌شود، یعنی به عبارتی ارزش اصل پارتو را در فرایند بازاریابی و فروش خودشان به‌خوبی می‌دانند. آن‌ها به‌خوبی می‌دانند که با تضمین کردن خرید آن 20% از مشتریان خودشان، بخشی از سودآوری خود را تضمین کرده‌اند.
  19,077
 • ۲۹ آبان ۱۳۹۵
  شغلی با عنوان مدیر ترافیک
  عنوان شغلی مدیر ترافیک بیشتر و یا به عبارتی تنها در حال حاضر در آژانس های تبلیغاتی استفاده می شود . آژانس های تبلیغاتی ضمن اینکه باید از تیم خلاقی برخوردار باشند باید به موضوع مدیریت هم اهمیت ویژه ای بدهند . با توجه به اینکه آژانس های تبلیغاتی بزرگ عموما درگیر چند برند هستند مدیریت ترافیک کار ها و پروژه ها امری است ضروری
  21,361
 • ۲۶ آبان ۱۳۹۵
  تبلیغات محیطی کمپین “جایزتو جانذار” اکران شد
  تبلیغات محیطی کمپین "جایزتو جانذار" شرکت تجارت الکترونیک پارسیان از امروز اکران گردید . این تبلیغات به صورت بیلبورد و استرابرد توسط کانون نگین تبلیغات اجرا گردید . این طرح در مناطق مختلف تهران اجرا شده است .
  21,822
 • ۲۴ آبان ۱۳۹۵
  اکران بیلبورد های کمیپن پورشه تاپ
  تبلیغات محیطی اپلیکیشن تاپ توسط کانون نگین تبلیغات اکران گردید . شایان ذکر است کانون نگین تبلیغات مجری کمپین 360 اپلیکیشن تاپ با عنوان "پورشه تاپ" و شعار "نصب کن،استفاده کن پورشه ببر" نیز میباشد.
  22,379
 • ۲۲ آبان ۱۳۹۵
  اشتباهاتی نابخشودنی در تولید محتوا
  بازاریابی محتوایی و تولید محتوا یکی از بحث های داغ این روزهاست، اما تولید محتوا کار آسانی نیست و عدم توجه به بعضی نکات ممکن است باعث ایجاد نتیاج نامطلوبی برای کسب وکار شما شود اشتباهات زیر را مرتکب نشوید. بدون استراتژی کار کنید
  22,472
 • ۱۵ آبان ۱۳۹۵
  بازاریابی به روش چریکی(Guerrilla marketing)
  بازاریابی چریکی یا پارتیزانی، توسط جی.کنراد لوینسون(Jay Conrad Levinson) در سال ۱۹۸۴ در کتاب “تبلیغات چریکی” به عنوان یک اصطلاح ابداع شد و به این دلیل چریکی خوانده می‌شود که مانند جنگ‌های چریکی و نامنظم با استراتژی‌ها و تاکتیک‌های کوچک اجرا می‌شود و شهروندان را با تاکتیک‌هایی شامل کمین، خرابکاری، حملات و عناصر شگفت‌برانگیز متعجب می‌سازد. به طور کلی این روش تبلیغات، فعال و کمی تهاجمی‌تر از هر گونه تبلیغات خیابانی است.
  23,124
 • ۸ آبان ۱۳۹۵
  تبلیغات محیطی هوشمند
  چندی پیش لکسوس برای اجرای تبلیغات محیطی یکی از محصولاتش دست به یک ابتکار جدید زد. این کمپانی برای معرفی یک از آخرین مدل‌های ماشین خود، بیلبوردهای تبلیغاتی مربوط به آن را طراحی و در شلوغ‌ترین شهرستان‌های استرالیا مستقر کرد. اما نکته‌ای که این بیلبورد‌ها را از دیگر تبلیغات محیطی متمایز می‌کند هوشمند بودن‌ آن‌ها است. این تابلو‌های غول‌پیکر شهری، مانند یک فروشنده کار بلد محصول جدید را در بهترین زمان به مخاطبان معرفی می‌کنند.