کانون نگین تبلیغات

Negin Advertising Agency

آرشیو بلاگ

پاییز سال ۱۳۹۵

En
اشتباهاتی نابخشودنی در تولید محتوا

اشتباهاتی نابخشودنی در تولید محتوا

بازاریابی محتوایی و تولید محتوا یکی از بحث های داغ این روزهاست، اما تولید محتوا کار آسانی نیست و عدم توجه به بعضی نکات ممکن است باعث ایجاد نتیاج نامطلوبی برای کسب وکار شما شود اشتباهات زیر را مرتکب نشوید. بدون استراتژی کار کنید

بازاریابی محتوایی و تولید محتوا یکی از بحث های داغ این روزهاست، اما تولید محتوا کار آسانی نیست و عدم توجه به بعضی نکات ممکن است باعث ایجاد نتیاج نامطلوبی برای کسب وکار شما شود اشتباهات زیر را مرتکب نشوید.
بدون استراتژی کار کنید
مهم نیست که شما چطور و به چه تعداد محتوا تولید می‌کنید، اگر این محتوا در راستای اهداف کلان کسب وکار شما قرار نداشته باشد هیچ تاثیری در بازاریابی شما نخواهد داشت؟ در مورد هر محتوایی که تولید می کنید باید از خود بپرسید که آیا این محتوا در راستای برنامه ریزی ها و اهداف کسب وکار شرکت شما هست یا نه؟
بدون توجه به اتفاقات و تاریخ های مهم محتوا تولید کنید
توجه به رویداد ها و تاریخ های مهم بسیار مهم است، علت اصلی مهم بودن رویدادها این است که توجهات افراد جامعه در روزهای مشخص و بر اساس اتفاقات بر روی مسائل مشخصی متمرکز می‌شود، و شما باید از این موج های مقطعی ایجاد شده در جامعه نهایت استفاده را بکنید، به عنوان مثال فرض کنید شما یک شرکت تولید دارو هستید و یک وبلاگ در زمینه سلامت نیز دارید، در این صورت شما باید به دقت بیماری های شایع در جهان را رصد کنید، مثلا اگر در آفریقا بیماری ابولا شیوع می یابد و اخبار ابولا در صدر اخبار قرار می گیرد، کنجکاوی افراد در مورد این بیماری افزایش می یابد و نرخ جستجوهای کلمه “ابولا” بالا می رود و در صورتی که شما محتوایی در مورد ابولا تولید نکنید اشتباه بزرگی کرده اید.
content-creation (1)
به روندها بی توجه باشید
تولید محتوا و بهینه سازی موتورهای جستجو دو فعالیت هستند که کاملا تقویت کننده هم اند، در این میان بهترین کاری که می توانید بکنید توجه به روندهای جستجوی افراد است، باید از رفتارهای افراد جامعه در محیط مجازی باخبر باشید، به عنوان مثال باید بیشترین کلمات مورد جستجو در حوزه کسب وکار خود را شناسایی کنید و بر اساس این کلمات محتوای خود را طراحی کنید.
از ابزارهای متفاوت استفاده نکنید
محتوا فقط متن نیست، مخاطبان اینترنتی علاقه زیادی به وبلاگ ها دارند اما همین مخاطبان بیشتر از آنکه متن را به اشتراک بگذارند، تصاویر، اینفوگرافیک‌ها و ویدئوها را به اشتراک می گذارند، پس تصاویر و ویدئو را فراموش نکنید، یکی از بهترین ابزارهایی که می توانید برای تولیدسریع تصاویر استفاده کنید سایت canvas است.
اقدامات بعدی را در نظر نگیرید
یک محتوا صرفا به قصد تولید محتوا تولید نمی شود، هدف از تولید محتوا می تواند به نسبت اهداف کلان هر کسب وکاری متفاوت باشد، به عنوان مثال یک برند از محتوا برای فروش استفاده می کند، بنابراین باید در نظر داشته باشد که از طرق مختلف خوانندگانش را به سمت خرید راهنمایی کند، اگر هیچ لینک یا راهنمایی به سمت فروشگاه وجود نداشته باشد تولید محتوا به هدف خود نخواهد رسید. البته باید این رو هم در نظر داشته باشید که تولید محتوا به قصد فروش مستقیم کار غیر حرفه ای است و نباید مخاطب این حس را داشته باشد که با خواندن یک محتوا از او سوء استفاده شده است.
محتوای خود را پس از تولید رها کنید
یک محتوا بعد از آنکه تولید شد مانند یک محصول است و نیاز به تبلیغ و ترویج دارد، و اگر تبلیغ نشود ممکن است فقط افراد معدودی آن را بخوانند، ابزارهای مختلفی برای ترویج محتوا وجود دارد، بهترین ابزارها شبکه های اجتماعی هستند، علاوه بر اینها سایت های مخصوصی برای اشتراک لینک وجود دارد که با اندکی جستجو می توانید آنها را پیدا کنید،لینک گرفتن و همکاری با سایت های مختلف دیگر نیز از دیگر ابزارهای ترویج محتوا است.
با محتوا به عنوان یک خیابان یک طرفه برخورد کنید
وقتی یک محتوا تولید می شود یک گفتگوی ناخودآگاه بین تولیدکننده محتوا و خواننده محتوا شکل می‌گیرد، بنابراین این گفتگو نباید یک طرفه رها شود، باید راه های نظردهی باز گذاشته شود، به نظرات داده شده پاسخ داده شود و امکان به اشتراک گذاری محتوا نیز فراهم شود.
همه محتوا را خودتان تولید کنید
تولید محتوا کار آسانی نیست، هر فرد خط فکری مشخصی دارد و توانایی پوشش نیازهای سلایق مختلف را نخواهد داشت، سعی کنید برای تولید محتوا یک رسانه قوی بسازید و یک تیم داشته باشید، داشتن یک تیم تولید محتوا رفته رفته به یکی از نیازهای اصلی برندهای بزرگ تبدیل شده است و معمولا پست های سازمانی مانند مدیر بازاریابی محتوایی در حال تعریف شدن هستند، اگر شرکت شما به حدی بزرگ نیست که یک بخش مجزا و یک تیم مستقل برای تولید محتوا داشته باشید سعی کنید از محتوایی که افراد دیگر تولید می کنند استفاده کنید، این کار هم به آنها کمک می کند و هم به شما کمک خواهد کرد تا تنوع محتوایی و کمیت محتوای تولیدی را نیز افزایش دهید.

منبع : بازاریابی

22,470
مطالب مرتبط
 • ۱۶ بهمن ۱۳۹۵
  بازار هدف را بهتر بشناسیم
  به منظور بالا بردن اثربخشی بازاریابی و فروش خودتان، باید به‌خوبی متوجه شوید که بازار هدف شما از چه بخش‌هایی تشکیل‌شده است – یعنی هرگونه اطلاعات جزئی و کوچک را در مورد آن به دست آورید. جمع‌آوری و تحلیل این نوع از اطلاعات به شما کمک می‌کند که محصول شما برای چه گروه‌هایی از مخاطبین موجود در بین افراد حاضر در بازار هدف شما دارای جذابیت است؟ زمانی که این اطلاعات را به دست آوردید، برای هر بخش از بازار هدف می‌توانید استراتژی بازاریابی و فروش خاص خودتان را بکار بگیرید.
  9,671
 • ۸ دی ۱۳۹۵
  تفاوت میان رابط کاربری و تجربه کاربری
  بی‌شک وقتی شما هم با دو واژه رابط کاربری (User Interface) و تجربه کاربری (User Experience) برخورد می‌کنید، برداشتی در ذهن دارید که فرق این دو در چه چیزی است. اما در ادامه بیشتر دو مفهوم رابط کاربری و تجربه کاربری را برای شما باز می‌کنیم تا هیچ سوالی بی‌پاسخ نماند:
  15,176
 • ۲۴ آذر ۱۳۹۵
  کدام شبکه اجتماعی برای شرکت شما مناسب است؟
  شبکه‌های اجتماعی تا جایی رشد کرده‌اند که به دو دلیل بزرگ‌ترین فضای بازاریابی و تبلیغاتی در محیط‌های کسب‌وکار به حساب می‌آید: 1- اساساً رایگان هستند، 2- محتوای آنها ارگانیک است، به این معنا که تعامل بیشتری با مخاطب ایجاد می‌کنند.
  17,615
 • ۱۵ آذر ۱۳۹۵
  چه چیزی مانع از وفاداری مشتری شما می‌شود؟
  اغلب مدیران کسب‌وکارها به‌خوبی می‌دانند که 80% از سود آن‌ها از 20% مشتریان آن‌ها حاصل می‌شود، یعنی به عبارتی ارزش اصل پارتو را در فرایند بازاریابی و فروش خودشان به‌خوبی می‌دانند. آن‌ها به‌خوبی می‌دانند که با تضمین کردن خرید آن 20% از مشتریان خودشان، بخشی از سودآوری خود را تضمین کرده‌اند.
  19,076
 • ۲۹ آبان ۱۳۹۵
  شغلی با عنوان مدیر ترافیک
  عنوان شغلی مدیر ترافیک بیشتر و یا به عبارتی تنها در حال حاضر در آژانس های تبلیغاتی استفاده می شود . آژانس های تبلیغاتی ضمن اینکه باید از تیم خلاقی برخوردار باشند باید به موضوع مدیریت هم اهمیت ویژه ای بدهند . با توجه به اینکه آژانس های تبلیغاتی بزرگ عموما درگیر چند برند هستند مدیریت ترافیک کار ها و پروژه ها امری است ضروری
  21,360
 • ۲۶ آبان ۱۳۹۵
  تبلیغات محیطی کمپین “جایزتو جانذار” اکران شد
  تبلیغات محیطی کمپین "جایزتو جانذار" شرکت تجارت الکترونیک پارسیان از امروز اکران گردید . این تبلیغات به صورت بیلبورد و استرابرد توسط کانون نگین تبلیغات اجرا گردید . این طرح در مناطق مختلف تهران اجرا شده است .
  21,821
 • ۲۴ آبان ۱۳۹۵
  اکران بیلبورد های کمیپن پورشه تاپ
  تبلیغات محیطی اپلیکیشن تاپ توسط کانون نگین تبلیغات اکران گردید . شایان ذکر است کانون نگین تبلیغات مجری کمپین 360 اپلیکیشن تاپ با عنوان "پورشه تاپ" و شعار "نصب کن،استفاده کن پورشه ببر" نیز میباشد.
  22,378
 • ۲۲ آبان ۱۳۹۵
  اشتباهاتی نابخشودنی در تولید محتوا
  بازاریابی محتوایی و تولید محتوا یکی از بحث های داغ این روزهاست، اما تولید محتوا کار آسانی نیست و عدم توجه به بعضی نکات ممکن است باعث ایجاد نتیاج نامطلوبی برای کسب وکار شما شود اشتباهات زیر را مرتکب نشوید. بدون استراتژی کار کنید
  22,471
 • ۱۵ آبان ۱۳۹۵
  بازاریابی به روش چریکی(Guerrilla marketing)
  بازاریابی چریکی یا پارتیزانی، توسط جی.کنراد لوینسون(Jay Conrad Levinson) در سال ۱۹۸۴ در کتاب “تبلیغات چریکی” به عنوان یک اصطلاح ابداع شد و به این دلیل چریکی خوانده می‌شود که مانند جنگ‌های چریکی و نامنظم با استراتژی‌ها و تاکتیک‌های کوچک اجرا می‌شود و شهروندان را با تاکتیک‌هایی شامل کمین، خرابکاری، حملات و عناصر شگفت‌برانگیز متعجب می‌سازد. به طور کلی این روش تبلیغات، فعال و کمی تهاجمی‌تر از هر گونه تبلیغات خیابانی است.
  23,123
 • ۸ آبان ۱۳۹۵
  تبلیغات محیطی هوشمند
  چندی پیش لکسوس برای اجرای تبلیغات محیطی یکی از محصولاتش دست به یک ابتکار جدید زد. این کمپانی برای معرفی یک از آخرین مدل‌های ماشین خود، بیلبوردهای تبلیغاتی مربوط به آن را طراحی و در شلوغ‌ترین شهرستان‌های استرالیا مستقر کرد. اما نکته‌ای که این بیلبورد‌ها را از دیگر تبلیغات محیطی متمایز می‌کند هوشمند بودن‌ آن‌ها است. این تابلو‌های غول‌پیکر شهری، مانند یک فروشنده کار بلد محصول جدید را در بهترین زمان به مخاطبان معرفی می‌کنند.